//////

Biologiczne oczyszczalnie ścieków – czy są dla nas zdrowe?

W ostatnich czasach modne są różne nietypowe rozwiązania mające związek z naszymi domami i okolicznymi instalacjami. Śmiało można zaliczyć do nich przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków. Otóż wiele mówi się o tym, że są one znacznie zdrowszym źródłem wody, niż woda z kranu lub nawet z butelki. Ile jest prawdy w takim stwierdzeniu?

Oczywiście przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków rzecz jasna pomagają w produkowaniu niejako własnej i sprawdzonej wody. Rzeczywiście jest ona także zdrowsza – nie podlega to żadnej dyskusji. Niemniej jednak wyobraźmy sobie taką sytuację. Raczej nie jesteś ekspertem od chemii. W Twojej oczyszczalni coś zaczyna się psuć i nie jest ona na tyle bezpieczna, aby używać z niej wodę. Czy jesteś przygotowany na taką ewentualność. Czy wiesz jak rozpoznać, że coś jest nie tak?

To bardzo ważne pytania, ponieważ biologiczne oczyszczalnie ścieków jak wszystko inne potrafią się psuć. Zadbaj więc o to, żeby zachować wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa. Życzymy powodzenia!

Comments are closed.